Ładowanie Oferta

CZAS PRACY KIEROWCÓW

grudzień 21

Zapraszamy na szkolenie

CZAS PRACY KIEROWCÓW

21  grudnia  2021 r.

w Jeleniej Górze w godzinach 9.oo – 15.oo

zajęcia realizowane są w Centrum Edukacyjnym B&K ul.Wiejska 24 a

Celem szkolenia jest zdobycie przez uczestników kompetencji i wiedzy z zakresu ogólno rozumianego czasu pracy kierowców, przybliżyć, pomóc i ułatwić pracę przedsiębiorcom z branży transportowej oraz osobom rozliczającym czas pracy kierowców. Szkolenie ma na celu nabycie przez uczestników umiejętności zastosowania poznanych przepisów w praktyce życia codziennego, oraz nabycie niezbędnych kompetencji, aby móc skutecznie zająć się tematem czasu pracy kierowców. Kompetencje uzyskane tu umożliwią uczestnikowi uświadomienie sobie poziomu swojej wiedzy i umiejętności oraz zrozumienie potrzeby ciągłego dokształcania zawodowego w kierunku zagadnień związanych z tematyką. Uczestnik dokonuje samooceny własnych kompetencji i doskonali swoje umiejętności, wyznacza sobie dalsze kierunki rozwoju.

W związku z niestabilną sytuacją, szkolenie zostanie przeprowadzone hybrydowo, osoby które postanowią zostać w domu/pracy będą miały możliwość połączyć się zdalnie. Osoby które zdecydują się przyjechać, będą fizycznie uczestniczyć w szkoleniu.

Czas trwania kursu:  6 godzin lekcyjnych (godzina lekcyjna to 45 minut). Kurs realizowany jest w systemie stacjonarnym. 

Szkolenie poprowadzi – GRZEGORZ SITAREK

absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego Wydział Nauk Społecznych w zakresie administracji. Od 18 lat zajmuje się w bardzo szerokim zakresie problematyką transportową. Specjalizuje się w audytach, analizach, kontrolach, rozliczaniu i szkoleniach w zakresie czasu pracy kierowców oraz w przepisach w zakresie transportu krajowego i międzynarodowego rzeczy i osób. Na dzień dzisiejszy wspieram, doradzam i rozliczam czas pracy w ok. 100 firmach transportowych, ośrodkach szkoleniowych i kancelariach prawnych. Przez kilka lat byłem trenerem (szkoleniowcem) kandydatów i funkcjonariuszy służb kontrolnych w kraju i zagranicą.

 • wykształcenie wyższe,
 • bardzo dobra znajomość branży transportowej,
 • doświadczenie w organizacji szkoleń i seminariów w zakresie pragmatyki transportowej,
 • znajomość zasad funkcjonowania publicznych organów kontrolnych,
 • bogata wiedza i doświadczenie zawodowe zdobyte podczas pracy na stanowisku Inspektora Inspekcji Transportu Drogowego.

GRUPA DOCELOWA- Szkolenie kierujemy do pracowników działów kadrowych i płacowych, m. in. do osób rozliczających i planujących pracę pracowników, księgowości, przedsiębiorców, właścicieli biur rachunkowych i ich pracowników oraz doradców podatkowych,  posiadających wiedzę podstawową z zakresu omawianego materiału.

Metody pracy i materiały szkoleniowe: Proces kształcenia na kursie realizowany jest w formie zajęć wykładowo -seminaryjnych z elementami ćwiczeń praktycznych w formie – studia przypadków, angażowaniem słuchaczy do wymiany doświadczeń, spostrzeżeń i wniosków). Stosowane są metody i techniki nauczania skoncentrowane na praktycznych aspektach rozwiązywania problemów.

W czasie zajęć wykorzystywane są autorskie materiały dydaktyczne przygotowane przez wykładowcę. Materiał merytoryczny oparty będzie o przykłady i ćwiczenia, dzięki którym uczestnicy szkolenia będą mogli w praktyczny sposób poznać zastosowanie obecnie obowiązujących przepisów a także podzielić się między sobą doświadczeniem w zakresie omawianej problematyki.

Program szkolenia:

 1. Omówienie aktualnych podstaw prawnych – Źródła prawa pracy dotyczące czasu pracy kierowców.
 2. Przybliżenie oraz dokładne wyjaśnienie pojęć oraz definicji dotyczących czasu pracy kierowcy. Pojęcie czasu pracy z kodeksu pracy oraz z ustawy o czasie pracy kierowców – podobieństwa i różnice.
 3. Omówienie różnic dotyczących kierowców zawodowych a kierowców „podstawowych„
 4. Omówienie przykładowej umowy o pracę dla kierowcy
 5. Systemy czasu pracy. Pojęcia: wymiar, rozkład, okres rozliczeniowy, harmonogram czasu pracy.
 6. Czas pracy kierowców, praktyczne przykłady rozliczania czasu pracy. Okres rozliczeniowy – rodzaje oraz specyfika. Odpoczynek dobowy i tygodniowy. Obligatoryjne przerwy i odpoczynki. Ustalenie systemu czasu pracy oraz okresu rozliczeniowego.
 7. Elementy wynagrodzenia pracownika – kierowcy
 8. Rozliczanie pracy w godzinach nadliczbowych, w porze nocnej
 9. Przybliżenie definicji dyżuru, rozliczanie dyżuru w pracy kierowcy
 10. Omówienie przerw w pracy kierowcy, praktyczne przykłady
 11. Rozliczanie czasu pracy w załodze kilkuosobowej, praktyczne przykłady
 12. Rozliczanie kosztów podróży służbowych : krajowych oraz zagranicznych
 13. Omówienie danych z kart kierowców oraz tachografów
 14. Odpowiedzialność pracodawcy oraz pracownika kierowcy w przypadku nie stosowania obowiązujących przepisów o czasie pracy kierowców
 15. Odpowiedzi na pytania

Efektem kształcenia na kursie będzie: poszerzenie posiadanej wiedzy oraz doskonalenie już posiadanych umiejętności zawodowych z zakresu ustalania i ewidencji czasu pracy kierowców, ustalania i rozliczania nadgodzin, uczestnik będzie umiał prawidłowo rozliczać czas pracy kierowców,  oraz nabędzie wiedzę na temat prawidłowego stosowania zasad przestrzegania czasu prowadzenia pojazdów oraz wymaganych przerw w pracy umiejętność wykonywania pracy zgodnie z zasadami etyki zawodowej, umiejętność przewidywania skutków i ponoszenia odpowiedzialności za podjęte działania.

Sposób i forma zaliczenia: Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu wydanego na podstawie par. 22 ust. 3 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. poz. 652).

Odpłatność za uczestnictwo w szkoleniu stacjonarnie wynosi 300,00 zł netto/369,00 brutto, obejmuje wykłady, konspekty wykładowców; serwis kawowy; obiad; zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. 

Odpłatność za uczestnictwo w szkoleniu zdalnym wynosi 250,00 zł netto + 23% VAT= 307,50 brutto, obejmuje wykłady, konspekty wykładowców (wysłane mailowo); zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

 

Zapisz się już dziś, wypełnij  Formularz zgłoszeniowy.

Możesz także pobrać  kartę zgłoszeniową i wysłać ją do nas mailowo

oraz oświadczenie  o finansowaniu szkolenia ze środków publicznych.

CZAS PRACY KIEROWCÓW

Share This Event

1729093
DD
days
HH
hours
MM
min
SS
sec

Szczegóły

Data:
21 grudnia
Godzina:
09:00 - 15:00
Kategoria Oferta:
Oferta Tagi:
,

Miejsce szkolenia

Centrum Edukacyjne B&K doradztwo i szkolenia dla biznesu
ul. Wiejska 24a
Jelenia Góra, Dolnośląskie 58-506 Poland
+ Google Map
Telefon:
+48 577 127 550
Zobacz stronę Miejsce szkolenia

Organizator

B&K Doradztwo i Szkolenia dla biznesu
Telefon:
+48 577 127 550
Adres e-mail:
biuro@bkszkolenia.pl
Zobacz stronę dla: Organizator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry