Adresaci kursu
Nasz kurs rachunkowości od podstaw został przygotowany z myślą o osobach, które nie miały w przeszłości kontaktu z rachunkowością, a chciałyby rozpocząć karierę w finansach. Może również okazać się pomocny dla tych, którzy kiedyś mieli już styczność z rachunkowością (np. studia), ale chcą lub potrzebują przypomnieć sobie podstawy.
Na kursie księgowości od podstaw zostaną przedstawione szczegółowo nie tylko podstawowe zagadnienia oraz pojęcia wykorzystywane w rachunkowości ale również zasady dotyczące podatku VAT, podatków dochodowych oraz środków trwałych.
Cel kursu Celem nauki jest przygotowanie do pracy na stanowisku księgowego (kod zawodu 331301).
Kurs obejmuje 84 godziny lekcyjnych, 12 spotkań po 7 godzin w systemie weekendowym sobota/niedziela w godz. 9.oo do około 14.30=15.00 w tym 2 godziny egzamin.
Ponieważ szczególny nacisk kładziemy na praktykę, część kursu stanowią zajęcia praktyczne polegające na pracy z programem Finansowo-Księgowym Comarch Optima. Zajęcia komputerowe swym zakresem obejmują założenie firmy w programie oraz księgowanie różnych operacji gospodarczych. Księgowania odbywają się na podstawie sporządzonych na zajęciach dokumentów oraz otrzymanych materiałów ćwiczeniowych. Dokumenty dotyczą typowych zdarzeń gospodarczych występujących w firmach oraz wyjątków spotykanych w księgowości. Po zaksięgowaniu miesiąca uczestnicy sprawdzają prawidłowość swoich księgowań, poprawiają błędy oraz sporządzają różnego rodzaju zestawienia oraz deklaracje podatkowe.
IWONA KOWALSKA
Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, z administracją samorządową związana od 2010 roku, obecnie w charakterze głównej księgowej w placówkach i jednostkach budżetowych. Na co dzień prowadząca kursy i szkolenia z zakresu: podstaw rachunkowości, specjalisty ds. rachunkowości – samodzielnego księgowego oraz dla specjalistów kadr i płac. Posiada szeroką wiedzę z zakresu gospodarki finansowej jednostek samorządu terytorialnego.
PAULINA SŁAWIŃSKA-KAWKA
absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oddział w Jeleniej Górze o kierunku finanse i rachunkowość. Od 2010 roku zdobywał doświadczenie pracując a obecnie prowadząc biuro rachunkowe, a także pełniąc funkcję głównego księgowego. Prowadząc biuro rachunkowe poszerza kwalifikacje księgowe równocześnie z różnych branżach biznesowych od firm produkcyjnych, usługowych jak i handlowych, budowlane, medyczne czy transportowe, vatowcy, nie Vatowcy – pełen wachlarz.. W pracy zawodowej mam do czynienia zarówno z pełną księgowością jak i z księgowością uproszczoną gdzie zawsze szuka rozwiązań najkorzystniejszych dla podatnika przestrzegając ram przepisów podatkowych.
Adresatami kursu są:
Kurs skierowany do osób, które są absolwentami szkół średnich oraz wyższych, zamierzające zdobyć podstawowe wiadomości z zakresu rachunkowości. Które chcą rozpocząć pracę w księgowości pełnej np. spółki z o.o, spółki akcyjnej, spółki komandytowo akcyjnej lub w biurze rachunkowym obsługującym księgowość takich podmiotów. Dla osób które już kiedyś uczyły się księgowości pełnej np.: na studiach, ale uznały, że to za trudne, lub znasz już księgowość uproszczoną i chcesz poszerzyć swoje kompetencje o księgowość pełną.
Efektem kształcenia na kursie jest, że uczestnik zna i potrafi:
- zna zasady prowadzenia ksiąg rachunkowych, w tym wymienia elementy ksiąg rachunkowych, opisuje konstrukcję zestawienia obrotów i sald kont księgi głównej
- zna rodzaje dowodów księgowych oraz ich cechy jakościowe, zgodnie z przepisami o rachunkowości ,
- posiada wiedzę w zakresie klasyfikowania operacji gospodarczych oraz zna zasady ich ewidencji na kontach księgowych
- posiada wiedzę z zakresu prezentowania przychodów , kosztów i podatku dochodowego bieżącego w rachunku zysków i strat dla jednostek w których występują jedynie podstawowe , typowe operacje gospodarcze ,
- zna poszczególne pozycje bilansu jednostek , w których występuje jedynie podstawowe, typowe operacje gospodarcze
- sporządzić i weryfikować dowody księgowe ( dobiera wzory dowodów księgowych do operacji gospodarczych, wypełnia dowody księgowe i weryfikuje ich poprawność formalno- rachunkową , wskazuje sposoby poprawiania błędów w dowodach księgowych)
- ujmować operacje gospodarcze w księgach rachunkowych ( rozpoznaje operacje gospodarcze , ewidencjonuje operacje gospodarcze, wskazuje sposoby korygowania błędnych zapisów w księgach rachunkowych)
- wykonać czynności związane z zamknięciem ksiąg rachunkowych ( wycenia podstawowe składniki aktywów i pasywów na dzień bilansowy, ustala salda końcowe kont bilansowych, ustala obroty kont wynikowych i wynik finansowy)
Sposób i forma zaliczenia: Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodnie z § 23 ust. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 6 października 2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. poz. 2175)
Na zakończenie kursu przeprowadzony zostanie egzamin pisemny potwierdzający posiadane kwalifikacje.
Osoba, która podejdzie do egzaminu i uzyska co najmniej 50 % punktów możliwych do osiągnięcia otrzymuje dodatkowo zaświadczenie w obrębie zawodu Księgowy (kod zawodu księgowy 331301). Zaświadczenie wydawane jest na podstawie Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 kwietnia 2010 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania.
Cena kursu obejmuje:
- uczestnictwo w kursie,
- autorskie materiały edukacyjne, testy, zadania, książkę, typową dokumentację księgową,
- przystąpienie do egzaminu końcowego oraz wydanie zaświadczenia i certyfikatu,
- serwis kawowy.
Zapisz się już dziś, wypełnij Formularz zgłoszeniowy.
Możesz także pobrać kartę zgłoszeniową i wysłać ją do nas mailowo oraz oświadczenie o finansowaniu szkolenia ze środków publicznych.
Możesz pobrać kartę zgłoszeniową i wysłać ją do nas mailowo
oraz oświadczenie o finansowaniu szkolenia ze środków publicznych.