WAKACJE SKŁADKOWE – kolejna ulga dla przedsiębiorcy, ale nie dla wszystkich
LOKALIZACJA:
szkolenie zdalne
DATA SZKOLENIA:
22 października 2024 . godz; 9.00-13,30
PROWADZĄCY:
DARIUSZ SUCHOROWSKI
CENA:
300,00 zł netto
ZAPYTAJ O SZKOLENIE:
- +48 577 127 550
- +48 574 127 550
- biuro@bkszkolenia.pl
- szkolenia@bkszkolenia.pl
- Pon - Pt: 8:00 - 16:00
Od 1 listopada 2024 r. przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o zwolnienie ze składek na ubezpieczenie społeczne za wybrany miesiąc. Dotyczy to osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą albo zatrudniają do 9 osób.
Wakacje składkowe- nowa forma pomocy dla przedsiębiorców, w dniu 13 czerwca 2024 r. została ogłoszona w Dzienniku Ustaw nowelizacja ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, która wprowadza – tzw. Wakacje składkowe. Dzięki temu rozwiązaniu przedsiębiorcy będą mogli skorzystać ze zwolnienia z opłacania składek za jeden miesiąc w każdym roku kalendarzowym.
Przed skorzystaniem z wakacji od ZUS warto jednak sprawdzić: kto ma do nich prawo, jakie warunki trzeba spełnić, kiedy i w jaki sposób złożyć wniosek, co należy zrobić po skorzystaniu z wakacji składkowych.
Szkolenie skierowane jest dla biur rachunkowych i przedsiębiorców:
- Przedsiębiorców – osób prowadzących własną działalności gospodarczą które chcą skorzystać z ulg składkowych, aby poprawić płynność finansową swoich przedsiębiorstw.
- Księgowych i doradców podatkowych – profesjonalistów zajmujących się księgowością i doradztwem podatkowym, którzy potrzebują aktualnej wiedzy na temat nowej ulgi, aby móc skutecznie doradzać swoim klientom,
- Kadry zarządczej .- menadżerów i dyrektorów finansowych odpowiedzialnych za zarządzanie finansami firmy, którzy chcą lepiej zrozumieć możliwości optymalizacji kosztów poprzez wykorzystanie dostępnych ulg.
- Prawników i doradców prawnych – specjalistów z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat wakacji składkowych i oferować swoim klientom kompleksową pomoc prawną.
- Definicja pozarolniczej działalności z uwzględnieniem podziału:
- pozarolnicza działalność gospodarcza,
- twórca i artysta,
- wolny zawód,
- wspólnik jednoosobowej spółki z o.o., oraz wspólnik spółki jawnej, komandytowej, partnerskiej i komandytowo-akcyjnej,
- akcjonariusz prostej spółki akcyjnej,
- komplementariusz spółki komandytowo-akcyjnej,
- osoba prowadząca publiczną i niepubliczną szkołę, placówkę lub zespół placówek.
- Zakres odpowiedzialności za zadłużenie składkowe w poszczególnych rodzajach działalności.
- Zasady podlegania i okresy tego podlegania. Odmienność postępowania w stosunku do poszczególnych rodzajów działalności.
- Charakter ubezpieczeń i zmiana zasad dotyczących dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego.
- Podstawa wymiaru składek na ubezpieczenie społeczne z uwzględnieniem ulg przysługujących tylko jednej grupie przedsiębiorców:
- ulga na start,
- mała składka
- mały ZUS+,
- mały ZUS+12 m-cy,
- wakacje składkowe.
- Podstawa wymiaru składki zdrowotnej dla różnych rodzajów działalności:
- wspólnicy spółki komandytowe i jednoosobowe spółki z o.o.,
- twórcy i artyści,
- akcjonariusze prostych spółek akcyjnych,
- komplementariusz spółek komandytowo-akcyjnych,
- osoby prowadzące działalność gospodarczą.
- Ustalanie podstawy wymiaru składki zdrowotnej w zależności od formy opodatkowania:
- zasady ogólne – liniowy,
- zasady ogólne – skala,
- ryczałt ewidencjonowany.
- Sposób ustalania składki zdrowotnej przy wielu działalnościach:
- działalność gospodarcza opodatkowanych PIT,
- udziałowiec kilku spółek opodatkowanych CIT,
- działalność gospodarcza PIT i udziałowiec spółek CIT
- Zmiana sposobu opodatkowania ze zryczałtowanego podatku dochodowego na opodatkowanie według skali – zalety i wady.
- Rozliczenie roczne składki zdrowotnej – kogo obowiązuje, zasady, termin i brak konieczności korygowania dokumentów dotychczas składnych do ZUS.
- Rozstrzyganie podlegania ubezpieczeniom społecznym w zbiegu z innymi tytułami do ubezpieczeń z innymi tytułami i okolicznościami:
- umowa o pracę,
- umowa cywilnoprawna przy działalności gospodarczej bez ulg i z ulgami,
- urlopy bezpłatne,
- urlopy wychowawcze,
- zasiłki macierzyński,
- pozostałe tytułu,
- emeryt-rencista,
- uczeń-student.
Dariusz Suchorowski – doradca, trener, audytor
Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku polityka społeczna oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku prawo pracy i ubezpieczeń społecznych. Od początku pracy zawodowej związany z ubezpieczeniami społecznymi, realizując zadania jako inspektor kontroli ZUS. Następnie zarządzał i nadzorował kontrolę płatników składek na obszarze województwa świętokrzyskiego. Wiedza i doświadczenie nabyte podczas 20 letniej pracy na dotychczasowych stanowiskach, pozwoliło objąć na kolejne 15 lat stanowisko zastępcy dyrektora ds. dochodów Oddziału ZUS w Kielcach.
Adresaci szkolenia: Szkolenie jest dedykowane dla pracowników biur rachunkowych, właścicieli firm oraz wszystkich zainteresowanych aktualizacją wiedzy w zakresie przepisów dotyczących składek .
Czas trwania kursu: 5 godzin lekcyjnych (godzina lekcyjna to 45 minut), realizowany jest w systemie ZDALNYM
Cena zawiera dostęp do platformy w czasie realizacji szkolenia, autorskie materiały szkoleniowe (w formie pdf – przesłane przed szkoleniem ), imienny certyfikat ukończenia szkolenia + NAGRANIE
Forma szkolenia online na platformie Clickmeeating
Każdy uczestnik otrzyma link ( wraz z instrukcją postępowania ) do platformy na której należy dokonać rejestracji zgodnie z danymi przesłanym w formularzu zgłoszeniowym.
Efektem kształcenia na kursie JEST:
poszerzenie posiadanej wiedzy oraz doskonalenie już posiadanych umiejętności zawodowych z zakresu przepisów dotyczących składek ZUS, poznanie narzędzi wspierających przedsiębiorców, które pomaga w zarządzaniu finansami przedsiębiorstwa, umiejętność wykonywania pracy zgodnie z zasadami etyki zawodowej, umiejętność przewidywania skutków i ponoszenia odpowiedzialności za podjęte działania.
Sposób i forma zaliczenia: Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodnie z § 23 ust. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 6 października 2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. poz. 2175)
- Szkolenie realizowane jest w formie wykładu online – wirtualnego szkolenia nadawanego na specjalnie przygotowanej platformie. Uczestnicy będą na żywo brali udział w szkoleniu z możliwością zadawania pytań na czacie. Podczas szkolenia poza widokiem wykładowcy będzie również dostępna tablica multimedialna, oraz prezentacja materiałów którymi będzie zarządzał wykładowca.
- W czasie wykładu stosowane są metody i techniki nauczania skoncentrowane na praktycznych aspektach rozwiązywania problemów.
- Autorskie materiały szkoleniowe uczestnicy otrzymują w terminie 2 dni przed szkoleniem w formie PDF na wskazany w zgłoszeniu czytelny adres e:mail.
- Po zakończeniu szkolenia uczestnik otrzymuje imienny certyfikat potwierdzający jego udział w szkoleniu wysłany w formie PDF na wskazany w zgłoszeniu czytelny adres e;mail
- Po zakończonym szkoleniu uczestnicy oceniają szkolenie poprzez pozostawienie opinii w formie ankiety, która pozwoli na podsumowanie efektów i jakości zrealizowanego szkolenia.
Zapisz się już dziś, wypełnij Formularz zgłoszeniowy.
Możesz także pobrać kartę zgłoszeniową i wysłać ją do nas mailowo oraz oświadczenie o finansowaniu szkolenia ze środków publicznych.
Możesz pobrać kartę zgłoszeniową i wysłać ją do nas mailowo
oraz oświadczenie o finansowaniu szkolenia ze środków publicznych.
NEWSLETTER
Subskrybuj aby dostawać nasze aktualności prosto do Twojej skrzynki. Obiecujemy, że nie będziemy wysyłać do Ciebie spamu. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Przechodząc dalej, akceptujesz politykę prywatności
NEWSLETTER
Copyright © 2016-2024 by B&K Doradztwo i szkolenia dla biznesu Sp. z o.o.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja TwojaReklama